Przepisy na szczęście – Maia Sobczak

Czekałam na tę książkę Mai Sobczak. Wiedziałam, że będzie szczęśliwa, ale nie sądziłam, że będzie pachniała. I tak to już chyba z Maią jest, że o jedzeniu mówi tak pięknie, że jej słowa od razu pachną. Pachną szczęściem i miłością, a przepisy działają na nas zbawiennie. A dodatkowo mam wrażenie, że nowa książka Mai pachnie jaśminem. Serio.

Przepisy na szczęście to druga książka Mai Sobczak, autorki bloga Qmam Kasze. Maia słynie z tego, że czaruje opowieściami o jedzeniu. Pięknie mówi o tym jak nasze jedzenie wpływa na nasze życie. 

Nasza super moc pochodzi z jelit, więc dbajmy o to co i jak jemy. Kochajmy siebie.

notka prasowa:

Chcesz być szczęśliwy? Jedz (dobrze)

Nie można jeść źle i czuć się dobrze. Szczęście zaczyna się na talerzu. Autorka 
bestsellera „Qmam kasze” – Maia Sobczak powraca z nową książką – „Przepisy na szczęście”. Podstawą dań są tym razem ryż, komosa ryżowa i kiszonki. Premiera już 15 lutego.

Złociste, ledwo złamane na patelni warzywa, chrupiące, o intensywnym kolorze, podane ze zdjętymi z ognia boczniakami i świeżo przyrządzoną, intensywną pastą curry. Delikatne, faszerowane orzechami nerkowca kwiaty dyni, podsmażane na klarowanym maśle, skąpane w słodkim syropie klonowym, oprószone świeżo mielonym pieprzem. Mokre, zielone mango z chilli i świeżą kolendrą z dodatkiem brązowego ryżu i prażonych orzechów, skropione sokiem z limonki. Tak smakuje szczęście. Ma intensywny głęboki smak, działa na zmysły. Zaczyna się w zdrowym układzie trawiennym, odżywionej krwi, świecących oczach i ciekawskim, zadowolonym umyśle.

Maia Sobczak swoją najnowszą książkę pisze wspomnieniami o smakach. Placki na śniadanie o poranku i zapach świeżo zmielonej kawy przypominają jej nocowanie u babci, gorąca zupa z kluskami, ostra i posypana świeżymi ziołami, budziła ją w krajach azjatyckich. Kiczeri i ciepłe chapati z leczniczym dżemem czawanprasz królowało w Indiach, a w Australii – tosty z grzybami i fasolka w pomidorach. Wenezuela kojarzy jej się z pierożkami wypełnionymi warzywami i świeżymi owocami, Kuba pachnie kawą z mlekiem i maczanymi w niej słodkimi tostami. To książka ostra, słodka, o głębokim i zdecydowanym aromacie, nie ma w niej miejsca dla smaków mdłych. Zawiera około 70 przepisów na bazie ryżu, komosy ryżowej, nasion chia, mąki z amarantusa oraz zastępu kiszonek. Świetnie się trawią, są odżywcze i dodają energii, a do tego dostępne są w większości sklepów w Polsce i przyjemne w przygotowaniu.

W „Przepisach na szczęście” Maia Sobczak kontynuuje kulinarną podróż, którą rozpoczęła w „Qmam kasze. Czyli powrót do korzeni”. Przypomina momenty, które wywołują w nas uczucie szczęścia, zwraca uwagę na to, że odpowiednia dieta przyczynia się do dobrego samopoczucia. Wspomina m.in. babcię, która lubiła dodawać głębszego smaku przez przypalanie czy pieczenie w ogniu. Tak robiła z ziemniakami, cebulą, papryką na gęstą pastę czy jabłkami. Przepisy w książce podzielone są na żywioły: ziemia, jako matka wszystkiego, ogień (smażenie), woda (gotowanie) i powietrze (pieczenie oraz surowe produkty). Pokazane jest także oddziaływanie konkretnej obróbki termicznej na organizm. Autorka otwiera na nowe smaki, zaraża swoim sposobem patrzenia na jedzenie i świat, uczy zestawiać składniki i budować własne kompozycje na bazie naturalnych rodzimych składników z dodatkiem przypraw i warzyw z całego świata. Inspiruje kuchnią, która w oczywisty sposób prowadzi do szczęścia.

Maia Sobczak – psycholog, zawodowo zajmuje się wpływem jedzenia na organizm i w konsekwencji na psychikę. Prowadzi wykłady, warsztaty, indywidualnych pacjentów i dzieli się swoją pasją do jedzenia na qmamkasze.pl. W zeszłym roku ukazała się jej książka „Qmam kasze. Czyli powrót do korzeni”, która szybko stała się jedną z najchętniej kupowanych książek kulinarnych w Polsce.

 

 

„Przepisy na szczęście”

Maia Sobczak

Premiera: 15.02.2017

Cena: 39,90 zł

Wydawnictwo MUZA SA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.