Magia Olewania

Żyjemy w czasach przepełnionych bodźcami. Panuje przekonanie, że możemy mieć wszystko. Coraz wyżej stawiamy sobie poprzeczkę. Jesteśmy dostępni dla wszystkich, wszędzie możemy być. I wszystko byłoby ok, gdyby taka jakość życia nie była wykańczająca. Na przekór wszystkiemu, coraz to odważniejsi wiedzą, że trzeba zwolnić, docenić chwilę, dostrzec to, co mamy blisko. A kolokwialnie mówiąc, czasami po prostu trzeba mieć wszystko gdzieś. I tu zaczyna się magia olewania, o której przeczytacie w książce Sarah Knight.

***informacja prasowa:

Jak przestać spędzać czas, którego się nie ma, robiąc rzeczy, których nie chce się robić, z ludźmi, których się nie lubi? „Magia olewania” Sarah Knight to książka dla wszystkich osób, które nie chcą mieć wyrzutów sumienia, że podali ciasto z zakalcem. Już dziś premiera.

Życie Sarah Knight nie różni się specjalnie od szarej rutyny odpowiedzialnego dorosłego człowieka. Codziennie rano dojeżdża do wymagającej pracy, w której trzeba dawać z siebie wszystko, wieczory zaś, niezależnie od ochoty, spędza na spotkaniach z przyjaciółmi i dalszymi znajomi. Każdemu chce iść na rękę. Do czasu.

W okolicach czterdziestych urodzin Sarah w końcu mówi – dość! Czyta książki Marie Kondo, porządkuje wszystkie skarpetki w domu i rzuca pracę w dużym wydawnictwie. Czuje wolność. I chce się nią podzielić.

Bestsellerowa książka Sarah Knight została dotychczas przetłumaczona na 15 języków. Czytelnicy na całym świecie docenili dowcip, lekkość i sensowność rad zawartych w „Magii olewania”. „Cosmopolitan” pisze o niej: „Genialna”. „Po przeczytaniu od deski do deski tej książki sporządziłam listę dziesięciu rzeczy, które olewam (Kanye West i złuszczanie naskórka zajęły wysokie pozycje). Gdy przestałam przepraszać za wszystko, czego mi nie szkoda, poczułam się cudownie wolna” – dodaje magazyn „Red”.

Autorka podaje dowcipne, ale do bólu prawdziwe przykłady, jak szybka i prosta zmiana priorytetów może poprawić komfort życia. To autorska metoda Sarah Knight nazwana „Zero żalu” składająca się z dwóch kroków: podjęcia decyzji, czym nie będziesz się przejmować i olewania tych rzeczy.

Sarah, choć ironiczna wobec twórczości Marie Kondo, nie odrzuca jej. Olewanie nie stanowi opozycji do sprzątania, ale jego dopełnienie i rozwinięcie.

Sama autorka przyznaje:

„Nie zrozum mnie źle. Podziwiam Marie Kondo, że zaczęła rewolucję odgracania przestrzeni materialnej i szukania radości w życiu. Sprawdziło się to w przypadku mnie i milionów ludzi na świecie. Jednak jak sama mówi w swojej książce: «Życie zaczyna się, kiedy posprzątasz dom». Cóż, ja posprzątałam dom. Prawdziwa magia przyszła wtedy, kiedy skupiłam się na balaście życiowym”. (fragment książki)

Książka nieautoryzowana przez Marie Kondo.

Sarah Knight – amerykańska pisarka przez lata związana z Nowym Jorkiem. W 2000 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Harvardzie. Kolejne piętnaście lat spędziła, pracując jako redaktor dla największych nowojorskich domów wydawniczych. Po zakończeniu kariery korporacyjnej w 2015 roku postanowiła napisać książkę „Magia olewania”, która od razu uplasowała się na szczycie amerykańskich list sprzedaży. Obecnie pracuje jako wolny strzelec, redagując teksty dla autorów oraz wydawnictw. Mieszka z mężem w domu na Dominikanie. Olewa zimę.

 

 

Autor: Sarah Knight

Tytuł: „Magia olewania”

Tłumaczenie: Magdalena Macińska

Premiera: 15 marca 2017

Cena: 29,90 zł

Wydawnictwo: MUZA SA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.