MARTINI JELLY SHOTS ;)

MARTINI JELLY SHOTS to nic innego jak tylko galaretki zmieszane z Martini. To galaretki zatopione w pomarańczach, które piękne wyglądają i cudownie pachną. Zapach Martini przeplata się z zapachem pomarańczy. Wszystko świetnie współgra z kolorami. Pomysł na takie galaretki dała mi Basia. Basia przygotowala na SPiknik małe limonkowe pyszności. Do ich zrobienia użyła galaretek Winiary, które mają ciekawe, nowe kolory i smaki. Są to: Pina Colada, Blue Curacao, Mojito, Pink Margarita. I ja postanowiłam wykorzystać te smaki :)

W przepisie zalecane jest rozpuszczenie galaretek w 375 ml gorącej wody. Ja galaretki rozpuściłam w 120 ml wody, dodałam do nich 100 ml soku pomarańczowego i 100 ml Martini. Galaretki można przelać do łupinek pomarańczy, cytryn czy limonek.

 

 

MARTINI JELLY SHOTSSKŁADNIKI:

    • * galaretki (ja użyłam Winiary:Pina Colada, Blue Curacao, Mojito, Pink Margarita)
    • * 4 pomarańcze
    • * 400 ml Martini (po 100 ml na każdy smak)

 

 

 

 

MARTINI JELLY SHOTSPRZYGOTOWANIE:

Pomarańcze musimy sparzyć wrzątkiem, przeciąć na pół i wyciągnąć środek (miąższ wraz z błonką). Następnie wyciskamy z nich sok.

Galaretki przesypujemy do wysokich szklanek – każdy smak osobno. Dodajemy gorąca wodę, wyciśnięty sok z pomarańczy i Martini w proporcjach 1:3 (około). Czyli, jeśli w przepisie jest informacja, aby galaretkę rozpuścić w 375 ml gorącej wody, proponuję dac mniej wszystkich płynów, aby mieć pewność, ze galaretka zastygnie. Proponuję więc rozpuścić galaretkę w 120 ml wrzącej wody, dobrze wymieszać, a później dodać ok 100 ml świeżego soku z pomarańczy i ok. 100 ml Martini. Wszystko dokładnie mieszamy i przelewamy do łupinek.

MARTINI JELLY SHOTS

Przygotowanym płynem zapelniłam 8 połówek pomarańczy i 4 małe miseczki.

Galaretki po ok. dwóch godzinach powinny być gotowe. Kiedy galaretka zastygnie, kroimy poŁówki pomarańczy na 2 lub 3 części.

Smacznego :)

Asia

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.