Miętówka

miętówka
Bardzo lubię ziołowe likiery, oj bardzo. To chyba dlatego, że kiedy byłam mała i bolała mnie głowa czy brzuch, moja Mama dawała mi małą łyżeczkę cukru, na której było kilkanaście kropli miętowych. Super był ten smak! 

Fernet Branca, Branca Menta, Unicum czy Jägermeister to moje ulubione likiery. Branca Menta chyba smakuje mi najbardziej. Są dni kiedy moją głowę, nerwy i ogólną chandrę koi zmrożony kieliszek Branca Menta, a są takie dni, kiedy lubię likier bardzo ciepły.

Pamiętam, że utkwił mi w głowie smak, o którym kiedyś ktoś napisał – połączenie Fernet Branca i arbuza. Ależ to musi być diablesko pyszny romans słodkiego i orzeźwiajacego arbuza z likierem, w którego skład wchodzi 40 ziół, gorzkiego i tak aromatycznego w smaku jak nic innego. Muszę się skusić. Koniecznie.

Wyczekana, pachnąca, wcale nie zielona, a o herbacianym kolorze – MIĘTÓWKA. Oprócz tego, że wyborna w smaku, to jeszcze zdrowa. Miętówka podobnie jak ziołowe likiery ma lekkie właściwości bakteriobójcze, łagodne działanie uspokajające, działa rozkurczowo, uśmierza bóle żołądka.

Miętówkę można przygotowac wytrawną nie dodając do niej grama cukru. Wtedy w razie konieczności wystarczy spożyć kilka kropli miętówki.

Moja miętówka jest lekko słodka. Przygotowałam ją z litra wódki i kubka cukru. Do przygotowania miętówki polecam użyć mięty ogrodowej, pochodzącej z dobrego źródła.

Pozdrowienia, Asia

 

MIĘTÓWKA
Napisz recenzję
Drukuj
SKŁADNIKI
  1. 2 pęczki mięty pieprzowej
  2. litr wódki
  3. kubek cukru
PRZYGOTOWANIE
  1. Umytą miętę zalewamy alkoholem i odstawiamy na 10-14 dni w ciemne miejsce.
  2. Raz na jakiś czas możemy słojem zamieszać.
  3. Po 14 dniach usuwamy ze słoja liście, a do alkoholu wsypujemy kubek cukru.
  4. Słój zakręcamy, odstawiamy i raz/dwa razy dziennie potrząsamy nim, aby cukier się rozpuścił. Kiedy to nastąpi, filtrujemy nalewkę i przelewamy do butelek.
  5. Miętówka jest gotowa do picia.
Uwagi
  1. Miętówka jest magiczna, uwierzcie. Szanujcie jej każdą kroplę.
  2. <3
Odczaruj Gary! https://odczarujgary.pl/

 miętówka miętówka

 

 

14 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.