Post IFA Event Western Digital

Od zawsze kręciły mnie technologie. Trochę może babskie, trochę może inaczej, ale zawsze. Sto lat temu, kiedy byłam Konsultantką Avonu, całą bazę klientek miałam zrobioną w programie access. Wszystkim od zawsze łączyłam konta mailowe z outlookiem i jestem babskim odbiorcą wszystkiego co technologicznie fajowe. Trochę się oczywiście zgrywam, ale taki właśnie wstęp wymyśliłam sobie do tego, by powiedzieć o tym jak przechowuję w domu zdjęcia. A przechowuję zdjęcia w cudownej chmurze, którą opiszę jak prawdziwa kobieta – jest ładna, niewielka, biała, podobna do konsoli Wii. :)

Moja domowa chmura to WD My Cloud. To między innymi w niej trzymam wszystkie fotografie i niezbędne dokumenty. To do niej mogę się dostać z każdego miejsca na świecie i to ją zabrałabym gdyby trzeba było z chaty wiać. 

Do sprzętu WD jestem bardzo przyzwyczajona (namiętnie używam też dysków), tym bardziej ucieszyłam się z zaproszenia na konferencję Western Digital. Bezpieczne przechowywanie danych, plików, zdjęć czy komfort pracy są dla mnie bardzo ważne. Byłam więc ciekawa co nowego zgotował dla mnie Western Digital.

Nie zawiodłam się. Na spotkaniu zostały zaprezentowane nowe produkty, o których za chwilę więcej. Na spotkaniu jedyny w swoim rodzaju, wspaniały Kuba Kaźmierczyk opowiedział o tym jak On przechowuje zdjęcia. Okazało się, że i Kuba w razie pożaru czy wojny zwiewałby z chmurą WD pod pachą. Wiem też, jak Kuba przechowuje swoje piękne zdjęcia – ma 3 kopie na 2 nośnikach, w tym 1 nośnik ma poza domem. Nieźle, co? :)

Wśród nowych produktów znalazły się:

*produkt dedykowany dla właścicieli iPhone i iPhad – stacja łądująco-backupująca SanDisk iXpand Base,

*najpojemniejsza na świecie karta microSD – SanDisk Ultra 400 GB

* osobista chmura zaprojektowana do zastosowań domowych – WD My Cloud Home

 

Jestem bardzo ciekawa stacji ładująco – dokującej. Jak wiadomo, iphonowcy nie mogą dorzucić do swojego telefonu karty pamięci. Sama wiecznie cierpię na brak miejsca w telefonie. Taka stacja ładuje więc mój telefon i robi kopię zdjęć i kontaktów. Mogę spokojnie wykasować więc niepotrzebne foty, bo one i tak będę w moim nowym urządzeniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedstawiam więc naprawdę ciekawą informację prasową z eventu WD:

 

WESTERN DIGITAL ODPOWIADA NA PROBLEM PRZECHOWYWANIA I DOSTĘPU DO PLIKÓW MULTIMEDIALNYCH W NASZYCH DOMACH
Zalewa nas powódź danych – głównie plików multimedialnych. Szacuje się, że do końca 2017 na rynek trafi łącznie 1,5 mln nowych urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk, a objętość biblioteki zdjęć i filmów przeciętnej rodziny w USA/Europie Zachodniej wynosić będzie 4,5 TB! Czy statystyczny Kowalski posiada możliwość zapisania takiej ilości danych na jednym urządzeniu? Oczywiście, że nie. Nasze pliki multimedialne są rozproszone na co najmniej kilku urządzeniach: smartfonach, tabletach, laptopach, pamięci USB, płytach DVD, komputerach stacjonarnych w usługach chmurowych lub (o zgrozo!) – w skrzynce mailowej i na portalach społecznościowych. Zarządzenie tak rozproszonym archiwum plików multimedialnych do niedawna wydawało się czymś nierealnym – jednak Western Digital znalazł sposób na rozwiązanie tego problemu.
 CO W BERLINIE, TO W WARSZAWIE
Prosto z targów IFA 2017 Western Digital przywiózł do Warszawy całą gamę nowych produktów oznaczonych logo WD i SanDisk. Firma zaprezentowała kompleksową koncepcję tego, jak zapanować nad cyfrowym chaosem, znaleźć prosty sposób na bezobsługowy backup i rozwiązać problem zbyt szybko zapełniających się kart pamięci w smartfonach. Należy w tym miejscu przypomnieć, że 2 lata temu firma nabyła potentata rynku flash – SanDisk i dzięki temu obecnie oferuje pełną gamę produktów storage: od NAS-ów, poprzez dyski konsumenckie i przenośne nośniki, po macierze all flash. Znaczną część z nich stanowią produkty absolutnie unikalne i innowacyjne – dość powiedzieć, że liczby patentów Western Digital znajdują się na trzecim miejscu na świecie, tuż za firmami Apple i Google. (Źródło: 2016 IEEE).
Po raz pierwszy w Polsce Western Digital pokazał np. najnowsze produkty z portfolio obu marek, które używane razem lub osobno są odpowiedzią firmy na gigantyczne zapotrzebowanie użytkowników na większą pojemność smartfonów, automatyczny backup i łatwy dostęp do plików multimedialnych. Wśród nich znalazł się produkt dedykowany dla właścicieli iPhone i iPhad – stacja łądująco-backupująca SanDisk iXpand Base, najpojemniejsza na świecie karta microSD – SanDisk Ultra 400 GB oraz osobista chmura zaprojektowana do zastosowań domowych – WD My Cloud Home.
Filmy Full HD i 4K oraz zdjęcia w formacie RAW są „pamięciożerne”, więc na dłuższą metę nie jest możliwe ich archiwizowanie na smartfonie czy tablecie. Jednocześnie chcielibyśmy mieć do nich wygodny dostęp na wszystkich naszych urządzeniach, z każdego miejsca na ziemi. Zewnętrzny dysk WD My Cloud Home spełnia obie te potrzeby użytkowników – ma ogromną pojemność (od 2 do 8TB) oraz w bardzo prosty sposób pozwala na stworzenie w domu prywatnej chmury do przechowywania zdjęć i filmów, do której mamy dostęp z różnych urządzeń przez Internet. Dodatkowo My Cloud Home można połączyć z publicznymi usługami chmurowymi oraz serwisami społecznościowymi typu Dropbox, Box, Google Drive oraz Facebook, z których nasze dane będą automatyczne kopiowanie. Przechowywane na My Cloud Home filmy, programy telewizyjne, zdjęcia, własne nagrania video oraz muzykę można odtwarzać na ekranie telewizora smart lub odtwarzaczu multimedialnym, korzystając z aplikacji Plex lub na smartfonie czy tablecie poprzez aplikację My Cloud Home.
Western Digital przywiózł na konferencję do Warszawy również propozycję dla osób, które notorycznie widzą na ekranie swojego smartfona komunikat: „Brak miejsca w pamięci, nie można zapisać zdjęcia” – kartę SanDisk microSD 400 GB, czyli najpojemniejszy nośnik tego typu na świecie.
 Idąc za ciosem, firma postanowiła też udowodnić, że zasługuje na pozycję lidera w wyścigu innowacji i stworzyła SanDisk iXpand Base – niewielką podstawkę-ładowarkę, która podczas ładowania iPhone’a tworzy automatycznie kopię zapasową zdjęć, filmów oraz kontaktów. Jest to o tyle cenny gadżet, że jak widomo urządzenia Apple nigdy nie oferowały możliwości rozszerzenia pamięci. Co ważne, iXpand Base ma małe rozmiary, prezentuje się nowocześnie i świetnie współgra ze stylistyką sprzętu Apple.
DLA AMATORÓW I PROFESJONALNYCH TWÓRCÓW
Nowe produkty WD i SanDisk pokazują obecny kierunek rozwoju firmy, która zdecydowanie wychodzi naprzeciw prywatnym użytkownikom, nie radzącym sobie z coraz większą ilością plików przechowywanych na najróżniejszych urządzeniach. Proponuje produkty proste w podłączaniu, konfiguracji i użytkowaniu, w różnych cenach – w zależności od pojemności i potrzeb użytkownika. Western Digital oferuje dzisiaj portfolio tak szerokie, że na pewno każdy znajdzie produkt spełniający indywidualne potrzeby w zakresie: przechowywania danych, backupu, prywatnej chmury, pamięci flash, nośników pamięci do laptopów i komputerów stacjonarnych oraz NAS-ów. Dzięki temu, również profesjonalni twórcy, np. fotografowie i producenci wideo, mogą znacznie usprawnić swój warsztat pracy tak, żeby mieć swoje pliki pod pełną kontrolą, z możliwością natychmiastowego dostępu, udostępniania klientom, a przede wszystkim – w 100% bezpieczne.
Dodajmy, iż podczas konferencji fotograf – Kuba Kaźmierczyk – zaprezentował, w jaki sposób produkty WD i SanDisk pomagają mu w pracy i zabezpieczają jej efekty, a także oszczędzają cenny czas dzięki takim funkcjom, jak automatyczny backup, możliwość zgrania plików z karty SD na dysk zewnętrzny czy udostępnienie zdjęć klientowi wprost z planu sesji. No cóż, wygląda na to, że możemy pstrykać i nagrywać video ze spokojną głową – miejsca, póki co – nie zabraknie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.