Warsztaty z Wegan Nerd

Byłam wczoraj na wegańskich warsztatach. Warsztaty prowadziła Alicja, autorka książki, twórczyni bloga Wegan Nerd. Warsztaty odbyły się w cudownym Food Lab Studio. I jeszcze na świeżo, przepełniona wegańskimi smakami, podzielę się z Wami kobiecymi wrażeniami.

Warsztaty były cudowne, a ich na ich cudowoność wpłynęło kilka bardzo ważnych czynników.

Po pierwsze Alicja ma niespotykaną charyzmę, którą zaraziła wszystkich. O swoich wegańskich wyborach opowiadała w sposób zarażający wszystkich, a Jej przepisy powalały na kolana. Nie dajcie się zwieść wyobrażeniom. Weganka nie musi być wcale smukłą blondynką, która na nic nie ma siły. Alicja to babka pełna energii i chęci do życia. Jest konkretna, a sposób w jaki opowiada o tym, że smak jajka można zastąpić czarną solą brzmi baśniowo!

Po drugie zaproponowane na warsztatach przepisy były szałowe! Sojonez był dla mnie odkryciem roku. I choć SOJONEZ brzmi jak meksykańskie przekleństwo, jego smak był zadziwiający. Kolorowe bułki czarujące amarantowym różem, shrekową zielenią i purpurowym fioletem były piękne, ale też pyszne! Burgery marchewkowe z masłem orzechowym mogłabym podjadać cały dzień. A już całkowicie runęłam psychicznie, kiedy Alicja udowodniła, że z wody po cieciorce naprawdę można zrobić bezę. I ona wychodzi smaczna i wygląda normalnie… Świat się kończy… :)

Po trzecie, warsztaty były bardzo profesjonalnie zorganizowane. Food Lab Studio to nie tylko piękne wnętrze, to energia ludzi, którzy je tworzą. Bardzo lubię tam gotować, lubię tam być!

 

Wnioski mam takie – wegańska kuchnia jest pyszna. Czaruje kolorami i smakami. I naprawdę warto zagłębić się w nią zanim zaczniemy oceniać wszystkie wybory.

I tak jak nie rozumiem zastępowania smaku czy zapachu szynki/bekonu produktami sojowymi, tak szanuję wszystkich, którzy zdecydowali się mięsa nie jeść. Wszystkich, którzy eksperymentują i dzielą się swoimi odczuciami.

Kupcie książkę Alicji “Wegan Nerd” i koniecznie wybierzcie się na warsztaty do Food Lab Studio! 

Wegan Nerd Wegan Nerd Wegan Nerd Wegan Nerd Wegan Nerd Wegan Nerd Wegan Nerd Wegan Nerd Wegan Nerd Wegan Nerd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.