Wzór na smak – Grzegorz Łapanowski

Bardziej niż matmę wolałam historię, polski, łacinę i francuski. I choć umysł nadal mam wielce humanistyczny, czasami wzory przydają się bardzo. A w szczególności “Wzór na smak”. I taki to właśnie wzór dostajemy w prezencie od Grzegorza Łapanowskiego, który może pochwalić się przepiękną książką.

Trzydzieści lat temu moja kochana siostra Ewa dostała od swojej Mamy Chrzestnej przepiękną książkę – Baśnie Christiana Andersena. Baśnie były pięknie wydane, wtedy wydawało mi się, że są całe złote. Dodatkowo wewnątrz, na pierwszej stronie, przepięknym charakterem pisma ktoś piórem zmalował super dedykację. I właśnie z tamtymi baśniami skojarzyła mi się książka Grzesia. “Wzór na Smak” to smakowite baśnie całe skąpane w złocie. To książka o miłości do smaków, o złotym środku ich łączenia, o naczelnych zasadach, które w kuchni można naciągać, lecz trzeba je znać i szanować.

Książkę tworzy 231 stron bezcennej wiedzy, przepisów i pięknych zdjęć. Wzór na Smak podzielony jest na rozdziały:

*wstęp

*jak korzystać z tej książki

*o smakach

*wzór na smak

*jak budować danie

*warzywa

*mięso

*owoce

*dodatki

*podziękowania

Przepisy przeplatane są informacjami o produktach, które oprócz czystej wiedzy, cudnie pokazane są w formie graficznej. I tak  – kto z Was pomyślałby, że z kaczka pięknie połączy się z parmezanem? No właśnie, to z książki Grzegorza dowiemy się co i jak łączyć. Dowiemy się jaki jest “Wzór na Smak”.

“Wzór na Smak” to obowiązkowa pozycja na każdym porządnym i szanującym się regale z książkami :)

2 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.