Babka makowa

babka makowa

Kocham dzielić się jedzeniem. I zawsze kiedy zastanawiam się czy wolę gotować, jeść czy jedzenie rozdawać, wybierać opcję trzecią. Choć przyznaję najszczerzej, że wszystkie te trzy czynności złożone w jedną całość dają mi najwięcej szczęście.

Dzielenie się jedzeniem idealnie wpasowało się w akcję, którą zorganizował Electrolux. Sami spójrzcie :)

Kampania #BakeForSomeone dedykowana jest wyjątkowym wypiekom domowym. W takie wypieki wkładamy całe serce, wszystko dla osób, które kochamy i z którymi chcemy się dzielić jedzeniem. Bo o to w tym wszystkim chodzi – my wkładamy swoją najcenniejszą energię w przygotowanie jedzenia po to, by obdarowywać nią naszych bliskich. Piękne, prawda? I bardzo mi bliskie. Można kupić chleb w sklepie, ale sami wiecie, że nigdy nie będzie tak doskonały jak ten domowy. #BakeForSomeone to piękna kampania promująca miłość, bliskość i jedzenie. I ja takiej kampanii mówię ogromne TAK.

W tym roku domowe, świąteczne wypieki nabrały wyjątkowości, bo upiekłam je w piekarniku Electrolux PlusSteam wyposażonym w funkcję parową dzięki której wypieki są delikatne i mają doskonałą, chrupiącą skórkę. Zdarzyło się Wam zostawiać wodę w naczyniu na dnie piekarnika? Unosząca się z wody para sprawiała, że wypiek był soczysty i delikatny. Z piekarnikiem Electrolux PlusSteam nie musicie wymyślać zostawiania wody w naczyniu. Na dno piekarnika możecie wlać wodę (jest na dnie specjalnie wgłębienie) i użyć specjalnego programu. Podczas pieczenia para z wody będzie unosiła się w całej przestrzeni piekarnika. To doskonały sposób na pyszne, delikatne, soczyste i chrupiące wypieki.

Dziś dzielę się z Wami pysznym przepisem na delikatną i chrupiącą babkę makową, którą tuż po upieczeniu podzieliłam się z moim Piegusem i Przyjaciółką Kasią. To najbardziej odpowiednie osoby do tego, aby ocenić moje wypieki. Piegus to urodzony łasuch, a Kasia kocha gotować, co udowadnia na swoim blogu My Sweet Life.

Teraz i Wy możecie pokazać jak bardzo kochacie piec i dzielić się jedzeniem. Zapraszam wszystkich do Konkursu, w którym możecie wygrać dwa piekarniki Electrolux z funkcją PlusSteam. Jeden otrzyma Zwycięzca Konkursu, a drugi bliska osoba, z którą Zwycięzca podzieli się wypiekiem :)

Jajka, masło, cukier i blaszki w dłoń. Do dzieła! Pieczcie i dzielcie się jedzeniem w ramach akcji #BakeForSomeone.

Regulamin Konkursu poniżej, a w skrócie chodzi o to, aby:

 • do 25.04 należy upichcić coś pysznego, Upieczcie ciacho, ciastko czy też chleb.
 • Zróbcie zdjęcie wypiekowi, wrzućcie je na Facebooka czy Instagram i napiszcie kilka słów o wypieku krótkie uzasadnienie. Nie zapomnijcie dodać hashtagów (wszystkie 4): #OdczarujWypiekizOdczarujGary, #wparzezesmakiem, #Electrolux , #BakeForSomeone, . Tylko dzięki nim odnajdę Wasze wypieki :)

Gorąco zachęcam do udziału w zabawie. Razem ze Zwycięzcą przygotuję finałowy wypiek! Z czego bardzo się cieszę :)

Babka makowa
Napisz recenzję
Drukuj
SKŁADNIKI
 1. SKŁADNIKI – na 1 dużą babkę lub 4 małe
 2. 250 g drobnego cukru
 3. 250 g masła
 4. 5 jajek
 5. 250 g mąki pszennej
 6. 120 g mąki ziemniaczanej
 7. łyżeczka proszku do pieczenia
 8. łyżka ekstraktu z wanilii
 9. 5 łyżek maku
 10. masło + bułka tarta – do posmarowania formy
 11. lukier: 100 g cukru pudru + 3 łyżki soku wyciśniętego z cytryny
PRZYGOTOWANIE
 1. Masło ucieramy z cukrem, dodajemy ekstrakt z wanilii. Podczas miksowania wbijamy po 1 jajku i nadal miksujemy.
 2. Następnie małymi partiami dodajemy przesianą mąkę pszenną oraz mąkę ziemniaczaną i proszek do pieczenia oraz mak.
 3. Ciasto miksujemy na gładką masę.
 4. Formę do pieczenia babek smarujemy masłem i oprószamy bułką tartą. Do formy wlewamy ciasto. Pieczemy godzinę w 180 stopniach.
 5. Po upieczeniu studzimy i polewamy lukrem, który przygotowujemy mieszając 100 g cukru pudru z 3 łyżkami soku wyciśniętego z cytryny.
Odczaruj Gary! https://odczarujgary.pl/
IMG_7459 IMG_7462 IMG_7472 IMG_7407 IMG_7410 IMG_7417 IMG_7419 IMG_7428 IMG_7453 IMG_7476 IMG_7480 IMG_7481 IMG_7486 IMG_7490 IMG_7501 IMG_7504 IMG_7506 IMG_7507 IMG_7509

REGULAMIN KONKURSU PROMOCYJNEGO – „Dziel się radością pieczenia”

 

 • 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE
 1. Organizatorem konkursu „Dziel się radością pieczenia”, zwanym w dalszej części Konkursem, jest Joanna Matyjek, z siedzibą w Warszawie, 02-797, mieszczącą się przy al. KEN, wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod numerem 474047, stanowiącym jednocześnie numer identyfikacji podatkowej NIP; bądź wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Warszawie, Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: …………——……., posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP: 8512600345 REGON: 141522462 .

Sponsorem nagród w Konkursie jest firma „Electrolux Poland” sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (01-207), mieszczącą się przy ul. Karolkowej 30, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000029692, NIP: 5210084388, o kapitale zakładowym 272 731 500,00 zł, zwana dalej – Sponsorem Konkursu.

 1. Niniejszy regulamin, zwany w dalszej części Regulaminem, określa zasady udziału w organizowanym Konkursie i zawiera warunki uczestnictwa w Konkursie.
 2. Celem Konkursu jest wyróżnienie najlepszych zdjęć wypieków oraz najbardziej inspirujących uzasadnień – dlaczego i komu są one dedykowane. Kampania #BakeForSomeone powstała z miłości do domowych wypieków oraz chęci obdarowywania nimi bliskich nam osób. Jej ideą jest inspirowanie kulinarnych pasjonatów do dzielenia się radością z pieczenia oraz przekonanie ich, że mając do dyspozycji odpowiednie urządzenia, wypieki będą zawsze idealne.
 3. Przed wzięciem udziału w Konkursie Uczestnik powinien zapoznać się z Regulaminem Konkursu. Wzięcie udziału w Konkursie – rozumiane, jako wykonanie zdjęcia konkursowego – wykonanego wypieku oraz zamieszczenie na swoim prywatnym profilu w serwisie społecznościowym (Facebook lub Instagram) wraz z krótkim opisem – uznaje się, jako zapoznanie się z Regulaminem oraz jego akceptacja udzielona przez Uczestnika poprzez przystąpienie do Konkursu.
 4. Organizator informuje, że Konkurs nie jest sponsorowany, wspierany, administrowany ani stowarzyszony z portalem Facebook czy Instagram. Informacje podawane przez osobę zgłaszającą udział w Konkursie są informacjami udostępnianymi Organizatorowi, a nie portalowi Facebook czy Instagram. Informacje te będą wykorzystane wyłącznie w celu przeprowadzenia Konkursu.
 5. Czas trwania Konkursu: Konkurs trwa od dnia 25.03.2016 r. do dnia 25.04.2016 r.

 

 • 2. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE

W Konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby fizyczne – konsumenci w rozumieniu art. 221 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny – posiadające pełną zdolność do czynności prawnych z wyłączeniem pracowników Organizatora, oraz najbliższych członków rodziny. Przez najbliższych członków rodziny rozumie się: wstępnych, zstępnych, rodzeństwo, małżonków, rodziców małżonków i osoby pozostające w stosunku przysposobienia.

 • 3. ZASADY KONKURSU
 1. Zadaniem Uczestników jest własnoręczne wykonanie wypieku – wypiek może być słodki, wytrawny; w formie ciasta, ciasteczek, muffinek, bułeczek lub pieczywa.
 2. Po wykonaniu wypieku Uczestnik zobowiązany jest opublikować zdjęcie wykonanego wypieku (zwane w dalszej części Pracą Konkursową) na swoim prywatnym profilu w serwisie społecznościowym Facebook lub Instagram oraz oznaczyć na zdjęciu osobę, dla której przygotował wypiek – gdy jest ona użytkownikiem serwisu Facebook lub Instagram – bądź w przypadku nie posiadania statusu użytkownika FB lub Instagram Uczestnik powinien pod zdjęciem podpisać, komu dedykuje przygotowany wypiek.
 3. W obydwu przypadkach Uczestnik zobowiązany jest dodać krótki opis/wyjaśnienie, z jakiego powodu powstał wypiek właśnie dla tej, konkretnej osoby, dlaczego jest ona tak wyjątkowa dla Uczestnika oraz opis przygotowanego wypieku.
 4. Prace Konkursowe – zdjęcia wykonanych wypieków wraz z opisami – należy opatrzyć hashtagami: #bakeforsomeone, #Electrolux, #wparzezesmakiem, #OdczarujWypiekizOdczarujGary. Jury konkursowe, o którym mowa w 5 ust. 1 Regulaminu, w okresie trwania Konkursu wyszuka przy pomocy hashtagów umieszczonych przy zdjęciach, Prace Konkursowe oraz dokona ich oceny zgodnie z zasadami określonymi w § 5 Regulaminu.
 5. Uczestnik Konkursu, biorąc udział w Konkursie, przed dokonaniem zgłoszenia Pracy Konkursowej, zobowiązany jest zapoznać się z postanowieniami Regulaminu. W przypadku podjęcia działań niezgodnych z postanowieniami Regulaminu, Uczestnik może zostać usunięty z grona Uczestników Konkursu i utracić prawo do starania się o Nagrodę.
 6. Prace Konkursowe, które będą naruszały zasady Regulaminu oraz regulaminu portali społecznościowych, nie będą brane pod uwagę.

 

 • 4. NAGRODY
 1. Nagrodami w Konkursie, zwanymi w dalszej części Konkursu Nagrodami, są:
 2. jeden wielofunkcyjny piekarnik Electrolux PlusSteam model EOA45555OX o wartości 1599,00 zł – Nagroda dla Zwycięzcy;
 3. jeden wielofunkcyjny piekarnik Electrolux PlusSteam model EOA45555OX o wartości 1599,00 zł – Nagroda dla osoby oznaczonej przez Zwycięzcę na zdjęciu z wypiekiem.
 4. Dodatkowo osoby nagrodzone otrzymają możliwość wspólnego wykonania wypieków z Organizatorem Konkursu, na które będą mogli zaprosić maksymalnie 10 bliskich im osób. Miejsce spotkania zostanie wyznaczone przez Organizatora Konkursu. Koszt przygotowania i przeprowadzenia spotkania zostanie pokryty przez Sponsora Konkursu. Ze zrealizowanego spotkania zostanie przygotowana relacja zdjęciowa i/lub materiał audiowizualny do wykorzystania w komunikacji kampanii #bakeforsomeone w mediach. Koszt przygotowania relacji zostanie pokryty przez Sponsora Konkursu.
 5. Zwycięzcy ani osobie nagrodzonej nie przysługuje prawo wymiany Nagrody na gotówkę ani nagrodę innego rodzaju. Osobom nagrodzonym nie przysługuje prawo przeniesienia prawa do uzyskania Nagrody na osoby trzecie.
 6. Sponsor ufunduje Zwycięzcy oraz osobie nagrodzonej dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości 11,11% wartości brutto Nagrody rzeczowej, o której mowa w § 4 ust. 1. Od łącznej wartości nagrody rzeczowo – pieniężnej Sponsor potrąci kwotę podatku w wysokości 10% jej wartości na poczet należnego zryczałtowanego podatku dochodowego od Nagrody w Konkursie, stosownie do art. 30 ust. 1 pkt 2 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. i odprowadzi kwotę podatku do właściwego urzędu skarbowego. Nagrody w Konkursie wydane zostaną zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi. Zwycięzca oraz osoba nagrodzona są zobowiązane do podania danych niezbędnych do uregulowania podatku dochodowego, najpóźniej w momencie odbioru nagrody

 

 • 5. ZASADY PRZYZNAWANIA I SPOSÓB WYDAWANIA NAGRÓD W KONKURSIE PROMOCYJNYM
 1. Jury przy ocenie Prac Konkursowych będzie brało pod uwagę następujące kryteria:

 

 1. zgodność Pracy Konkursowej z wyznaczonym zadaniem;
 2. uznanie Pracy Konkursowej za najbardziej inspirującą oraz oddającą ideę Kampanii #bakeforfsomeone określoną w 1 ust. 4 Regulaminu Konkursu;
 3. estetykę wykonania Pracy Konkursowej.

 

Przy ocenie Prac Konkursowych oceniane będą zarówno zdjęcia wypieków, jak również ich opis oraz uzasadnienie dedykacji dla wybranej osoby.

 

W skład Jury będą wchodzili:

 

 1. Joanna Matyjek – przedstawiciel Organizatora;
 2. Joanna Grzesiuk – przedstawiciel Sponsora Konkursu;
 3. Sebastian Niemirski – przedstawiciel Sponsora Konkursu.

 

 1. Jury po zakończeniu trwania Konkursu zapozna się ze zgłoszonymi Pracami Konkursowymi i dokona wyboru Zwycięzcy. O wygranej Zwycięzca zostanie poinformowany przez Organizatora w terminie 7 dni od daty rozstrzygnięcia Konkursu.
 2. Ogłoszenie wyników Konkursu zostanie opublikowane na blogu Organizatora Odczaruj Gary oraz fanpage’u Organizatora na FB w terminie 3 dni roboczych od dnia zakończenia Konkursu.
 3. Nagrody zostaną wydane na koszt Sponsora Konkursu. W terminie 14 dni od daty otrzymania informacji o uzyskaniu Nagrody, Zwycięzca oraz osoba nagrodzona powinni za pomocą zwrotnej wiadomości na portalu Facebook lub Instagram podać dane niezbędne do identyfikacji osób nagrodzonych oraz dane adresowe potrzebne do zamontowania Nagrody. Zwycięzca w terminie 7 dni od momentu ogłoszenia wyników Konkursu zobowiązany jest podać adresy na terenie Polski, pod które mają zostać dostarczone obydwie Nagrody.
 4. W przypadku nie przesłania przez Uczestnika informacji zwrotnej, o której mowa ust. 4 niniejszego paragrafu, Uczestnik traci prawo do Nagrody. Organizator może ponownie podjąć próbę poinformowania o Nagrodzie i wysłać informację o przyznaniu Nagrody.
 1. Organizator po otrzymaniu wiadomości z danymi adresowymi, o których mowa w ust. 4 przekaże je Sponsorowi, który dostarczy nagrodę Zwycięzcy i osobie nagrodzonej w terminie uzgodnionym z nagrodzonymi osobami.
 1. W przypadku braku możliwości przekazania Nagrody z przyczyn leżących po stronie Uczestnika, w szczególności w przypadku niepodania bądź podania błędnych danych, zmiany danych Uczestnika, o której Organizator nie został poinformowany, Organizator podejmie działania mające na celu odszukanie Uczestnika. W przypadku nie odnalezienia Uczestnika Nagroda zostanie przekazana kolejnemu Uczestnikowi, który zostanie wybrany przez Jury.
 2. W przypadku nie zawiadomienia Organizatora o zmianie danych osobowych uniemożliwiającej odszukanie Uczestnika, któremu przyznano Nagrodę, Organizator podejmie działania mające na celu odszukanie Uczestnika. W przypadku nie odnalezienia Uczestnika Nagroda przyznana Uczestnikowi zostanie przekazana kolejnemu Uczestnikowi, który zostanie wybrany przez Jury.
 3. W przypadkach wykrycia działań niezgodnych z Regulaminem, próby wpływania na wyłonienie Zwycięzcy w sposób niedozwolony, w szczególności poprzez zakładanie fikcyjnych profili prywatnych w serwisie Facebook lub innych działań sprzecznych z ideą i celem Konkursu, dany Uczestnik Konkursu zostanie wykluczony w procesie przyznawania Nagród.

 

 • 6. REKLAMACJE
 1. Wszelkie reklamacje dotyczące sposobu przeprowadzania Konkursu, Uczestnicy winni zgłaszać na piśmie (w formie wiadomości mailowej) w czasie trwania Konkursu, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia zakończenia Konkursu i wydania Nagród.
 1. Reklamacja zgłoszona po terminie opisanym w poprzednim ustępie, zostanie rozpoznana odmownie. Dla oceny zachowania terminu złożenia reklamacji miarodajna jest data wysłania przez Uczestnika wiadomości w formie mailowej.
 1. Pisemna reklamacja powinna zawierać imię, nazwisko, dokładny adres Uczestnika oraz dokładny opis i uzasadnienie reklamacji.
 2. Reklamacje rozpatrywane będą w terminie 10 dni od daty ich otrzymania przez Organizatora.
 3. Po wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego Uczestnikowi niezadowolonemu z rozpatrzenia reklamacji przysługuje prawo skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, do sądu zgodnie z regulacjami Kodeksu postępowania cywilnego.

 

 

 • 7. DANE OSOBOWE
 1. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na zasadach przewidzianych ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.).
 2. Administratorem danych osobowych udostępnianych przez Uczestników Konkursu będzie Sponsor Konkursu – „Electrolux Poland” sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach związanych przedmiotowo z Konkursem, tj. w celach związanych z organizacją i przeprowadzeniem Konkursu.
 3. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, lecz niezbędny do wydania Nagrody. Osobom udostępniającym dane osobowe przysługuje prawo dostępu do takich danych, ich poprawiania oraz żądania usunięcia.
 • 8. PRAWA AUTORSKIE

 

 1. W momencie opublikowania przez Uczestnika zdjęcia stanowiącego Pracę Konkursową, Uczestnik udziela Organizatorowi i Sponsorowi Konkursu niewyłącznej oraz nieodpłatnej licencji na wykorzystanie zdjęcia, z prawem do udzielania sublicencji, bez ograniczeń czasowych i terytorialnych, na następujących polach eksploatacji:

 

 1. w zakresie utrwalania i zwielokrotniania w szczególności poprzez umieszczenie na stronie internetowej electrolux.pl, fan page https://www.facebook.com/electroluxpolska oraz konto na Instagramie https://www.instagram.com/electrolux_pl – wytwarzanie wszelkimi technikami, w tym zapisu magnetycznego, cyfrową, optyczną, drukarską, komputerową;
 2. w zakresie obrotu egzemplarzami, na których utwór – zdjęcie utrwalono – wprowadzanie do obrotu, użyczanie lub najem egzemplarzy;
 3. w zakresie rozpowszechniania utworu – zdjęcia w sposób inny niż mowa powyżej – publiczne odtwarzanie, publiczne udostępnianie w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, w tym w sieciach internet, intranet i innych sieciach teleinformatycznych, multimedialnych i komputerowych.

 

 1. Uczestnik zgłaszając do Konkursu Pracę Konkursową wyraża zgodę na wykorzystanie jego wizerunku, bądź wizerunku osoby uwiecznionej na zdjęciu, przez Organizatora Konkursu na polach eksploatacji wskazanych w ustępie 1) powyżej oraz oświadcza, że posiada zgodę na wykorzystanie wizerunku innych osób występujących na zdjęciu.
 2. Organizator ma prawo przekazania praw uzyskanych w ramach realizowanego Konkursu na rzecz podmiotu trzeciego.

 

 • 9. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
 1. Regulamin Konkursu jest do wglądu na stronie electrolux.pl/wparzezesmakiem/konkurs
 2. W kwestiach nieuregulowanych Regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego i inne przepisy prawa.
 3. Spory odnoszące się i wynikające z organizacji Konkursu będą rozwiązywane przez sąd powszechny właściwy miejscowo zgodnie z regulacjami Kodeksu postępowania cywilnego dla siedziby Organizatora.

 

WYNIKI KONKURSU:

 

Bardzo dziękuję za wszystkie zgłoszenia. Oto wyniki Konkursu:

Nagrodę główną – dwa piekarniki Electrolux PlusSteam model EOA45555OX – jeden dla siebie i drugi dla osoby dla, której przygotowany był wypiek, otrzymuje:

Pani Marzena Duda – https://m.facebook.com/marzena.duda.18/posts/849184871892325?pnref=story

Nagrody pocieszenia – fartuszki otrzymują:

@thamcw_snw –  https://www.instagram.com/thamcw_snw/

Pani Ewa Wawer – https://www.facebook.com/photo.php?fbid=670060456468525&set=ecnf.100003937296922&type=3&theater

Zwycięzcom gratuluję i bardzo proszę o kontakt (asia@odczarujgary.pl) w celu ustalenia wszystkich szczegółów odebrania nagród. Proszę o podanie imienia, nazwiska, adresu i numeru telefonu.

Dziękuję :)

 

 

Komentarze do “Babka makowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.