Czym jest Cold Brew

Kawę kocham. Jest moim rytuałem. Budzę się rano i najzwyczajniej w świecie mam ochotę na kawę w moim ulubionym kubku. Nie wiem czy muszę ją pić, myślę, że nie. Wiem natomiast, że lubię jej smak. Wypijam jedną kawę dziennie, kolejne sprawiają, że wkraczam w tryb “królowej życia”, moje serce wali jak oszalałe, a ja energii mam mnóstwo. Może dlatego, że jestem typem wrażliwca i wszystko, dosłownie wszystko czuję 100 razy bardziej niż powinnam. Są natomiast takie dni, kiedy siły totalnie brak. I wtedy właśnie po Cold Brew para wychodzi uszami, serce wali jak oszalałe i można góry przenosić :)

Dużo mówi się ostatnio o Cold Brew. Czym właściwie jest Cold Brew? Czy to kawa, napój, napar, czy może czary mary.

Cold Brew moi kochani to specjalna metoda parzenia kawy. Choć w sumie o parzeniu nie może być mowy, bo pary przy otrzymywaniu napoju brak. Para za to wychodzi uszami po spożyciu Cold Brew, ale od początku.

Jeśli macie kawową zajawkę, Cold Brew możecie przygotować w domu. Wystarczy wybrane ziarna średnio zmielić, zalać lodowatą wodą i odstawić do lodówki na około 10 godzin. Po tym czasie uzyskany napar powinniście potraktować filtrem, a następnie możecie pić Cold Brew – koniecznie z lodem, można nawet z tonikiem.

Jeśli natomiast macie ochotę na Cold Brew, a nie chce się Wam bawić z ziarnami i wodą, zajrzyjcie do Cold Brew Pirates – Kawowych Piratów ze Szczecina.

Oto jak Cold Brew przedstawiają Piraci:

“Cold Brew to wyjątkowy napój przygotowany z kawy bez dodatków cukru, chemii, laktozy, glutenu.

Nasz ekstrakt zawdzięcza swój smak i jakość kilku elementom.

Po pierwsze, kawa na bazie której powstaje ekstrakt jest jakości Specialty Coffee, a profil wypalonej kawy specjalnie został dobrany pod przygotowanie Cold Brew

Po drugie, sprzęt na którym parzy się nasza kawa powstał w wyniku kilkumiesięcznych prac tak aby wydobyć z niej wyjątkowy smak, aromat i kofeinę. Sam proces parzenia trwa od 4 do 5 godzin i odbywa się na „zimno”

Cold Brew to w 100% naturalny napój, który ze względu na użyte Arabiki jest delikatny, czasami słodki, kwaśny lub owocowy, wszystko zależy od kawy jaka została użyta do produkcji. 

Produkt całkowicie naturalny

Tylko Kawa i Woda 
 
Dlaczego Cold Brew ? 
– do smaku 
– do treningu 
– do diety 
 
To mój podział tego napoju , ponieważ każdy używa go do czego innego 
– do smaku 
To dla osób które lubią wyraziste smaki ale również takich którzy szukają ciekawych połączeń np do tworzenia koktajli 
 
– do treningu 
To dla osób którzy poddani są wysiłkowi, kofeina to ważny składnik większości „ przed treningówek „ ale tylko tu mamy czystą postać kofeiny bez dodatków 
Podnosi krążenie , zwiększa „ moc „ podnosi temperaturę ciała wiec działa jako termogenic 
 
-do diety 
To dla osób które chcą zredukować wagę ciała . Dietetycy zalecają tego typu kawę i wpisują ją w planowaną dietę jako ważny składnik programu dietetycznego.”
 
Dziękuję Cold Brew Pirates za pyszną kawę :)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.