Śmietankówka

Oto super tajny przepis, który po wielu latach doczekał się zgody na publikację! Dziękuję Magda <3

Przepis jest banalny, nie do wiary wręcz, że tak udany i pyszny. Podbił serce moje i wszystkich, którzy śmietankówkę pili. Do tego stopnia, że znalazł się w mojej pięknej, nalewkowej książce.

I właśnie – mamy sezon na nalewki, zapraszam więc do zakupu mojej książki, która nazywana jest albumem fotograficznym. Jest mądra, piękna i pyszna. Zawiera przepisy na nalewki, koktajle, drinki, a także napoje bezalkoholowe.

Oto ona: TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Z podanych składników otrzymamy 2 butelki 1 l

SKŁADNIKI:

1,5 l śmietany 30 % 

0,5 l spirytusu

1 laska wanilii

2 szklanki cukru

PRZYGOTOWANIE:

Do dużej metalowej miski przelewamy śmietankę, dodajemy cukier i laskę wanilii przeciętą wzdłuż na pół (cała laska + wydrążone ziarna). Całość mieszamy ręcznie rózgą do momentu aż cały cukier pięknie się rozpuści. Malutkim strumieniem zaczynamy dolewać spirytus. Przecedzamy wszystko  przez sito, przelewamy do butelek, przechowujemy w lodówce.

2 Komentarzy

  • Fotograf

    Świetny artykuł. W trakcie poszukiwania w sieci pożądanych informacji znalazłam ten artykuł. Wielu autorom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Chcę podziękować za Twoją pracę. Koniecznie będę rekomendował to miejsce i regularnie odwiedzał, by poczytać nowe posty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.