Willa Ogrodników

Słyszeliście o Willi Ulricha? Kim właściwie był Ulrich i dlaczego warto przeczytać tę pyszną historię? Opowiem Wam.

Jan Krystian Ulrich urodził się 30 lipca 1809 roku w Warszawie. Był ogrodnikiem warszawski. i twórcą Ulrychów pod Warszawą.

Ulrich ukończył liceum w 1825 r po czym odbył trzy letnią praktykę w Warszawskim Ogrodzi Botanicznym. Następnie botanicznie edukował się w Austrii, Belgii, Holandii i Bawarii. Powrócił do Warszawy i po śmierci swojego ojca najpierw rozwijał hodowlę kwiatów w szklarniach, a następnie był twórcą szkółki drzew owocowych i krzewów ozdobnych. W Ogrodzie Ulrichów na warszawskiej Woli stworzył wzorcowy zakład ogrodniczy ze szklarniami , szkółkami i ogrodem pokazowym. Następnie majątek znacjonalizowano i ogrody popadły w ruinę.

Jednak to nie koniec tej historii, bowiem w 2019 roku zakończył się I etap konkursu na najlepszą koncepcje zagospodarowania Willi Ulricha.

Obecnie znajduje się tam Restauracja Willa Ogrodników, w której spędziłam niedzielne popołudnie i która polecam Wam całym sercem,

Przekraczając progi restauracji miałam poczucie, że wchodzę do czyjegoś domu. Od wejścia jest miło i przytulnie. Może dlatego, że właśnie w tej willi mieszkała cała rodzina Ulrichów.

Restauracja jest ciepła i przytulna, a załoga uśmiechnięta, kontaktowa i na luzie. Jedzenie jest przemyślane i dopracowane. To super miejsce na wieczorny wypad na wino i jedzenie z przyjaciółmi czy popołudniowy obiad.

Willa Ogrodników serwuje też śniadania, na które oczywiście wybiorę się z największą przyjemnością.

W Willi Ogrodników jest pysznie. Jest karta śniadaniowa, stałe menu i menu sezonowe. Są pyszne wina, autorskie koktajle i piwa.

Zjedliśmy pysznego tatara wołowego, carpaccio z buraków i obłędne risotto ze smardzami, dynią, kasztanami i truflą. Wytworny był również kurczak supreme, aksamitne parfait i hiszpańska kaszanka z ryżem. Obowiązkowo zamówcie tatara z tuńczyka! :)

Desery zwieńczyły całość., były doskonale.

<3

Oto moja fotograficzna relacja z kolacji w Willi Ogrodników, którą polecam wszystkim – i na śniadanie, obiad, kolację, lunch czy wypad na wino.

Adres: Górczewska 123, Warszawa (Wola Park)

telefon: 733 400 771

fb: https://www.facebook.com/willaogrodnikow

ig: https://www.instagram.com/willaogrodnikow/

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.